FREE SHIPPING ON ALL ORDERS OF $125 OR MORE! Due to COVID-19, shipping times may be delayed. Please be aware of this when placing holiday orders.

Collection: WHITE MOUNTAIN PUZZLES

Every White Mountain Puzzle is manufactured in America. Every year our quality improves. All our puzzles are interlocking and made of sturdy blue chipboard on recycled paper.  Our 1000 piece puzzles are the LARGEST IN THE INDUSTRY, measuring 24" x 30" when finished.
34 products
  • American Diner
    American Diner
    Regular price
    $20.00
    Sale price
    $20.00
    Unit price
    per 
  • Backyard BBQ
    Backyard BBQ
    Regular price
    $20.00
    Sale price
    $20.00
    Unit price
    per 
  • Beach Buddies
    Beach Buddies
    Regular price
    $20.00
    Sale price
    $20.00
    Unit price
    per 
  • Best Places In America
    Best Places In America
    Regular price
    $20.00
    Sale price
    $20.00
    Unit price
    per 
  • Birds of the Backyard
    Birds of the Backyard
    Regular price
    $20.00
    Sale price
    $20.00
    Unit price
    per 
  • Candy Wrappers
    Candy Wrappers
    Regular price
    Sold out
    Sale price
    $20.00
    Unit price
    per 
  • Cheers!
    Cheers!
    Regular price
    Sold out
    Sale price
    $20.00
    Unit price
    per 
  • Christmas Carolers
    Christmas Carolers
    Regular price
    Sold out
    Sale price
    $22.00
    Unit price
    per 
  • Christmas Sweet Shop
    Christmas Sweet Shop
    Regular price
    $22.00
    Sale price
    $22.00
    Unit price
    per 
  • Everything for the Garden
    Everything for the Garden
    Regular price
    $20.00
    Sale price
    $20.00
    Unit price
    per 
  • Favorite Brands
    Favorite Brands
    Regular price
    $20.00
    Sale price
    $20.00
    Unit price
    per 
  • Foods We Loved
    Foods We Loved
    Regular price
    $22.00
    Sale price
    $22.00
    Unit price
    per 
  • Holiday House
    Holiday House
    Regular price
    Sold out
    Sale price
    $22.00
    Unit price
    per 
  • Hostess
    Hostess
    Regular price
    $20.00
    Sale price
    $20.00
    Unit price
    per 
  • I LOVE CAPE COD PUZZLE
    I LOVE CAPE COD PUZZLE
    Regular price
    $20.00
    Sale price
    $20.00
    Unit price
    per 
  • I Love Cereal
    I Love Cereal
    Regular price
    $20.00
    Sale price
    $20.00
    Unit price
    per 
  • I Love Chocolate
    I Love Chocolate
    Regular price
    $20.00
    Sale price
    $20.00
    Unit price
    per 
  • I Love Massachusetts
    I Love Massachusetts
    Regular price
    Sold out
    Sale price
    $20.00
    Unit price
    per 
  • I Love The 1980s
    I Love The 1980s
    Regular price
    $20.00
    Sale price
    $20.00
    Unit price
    per 
  • Iconic America
    Iconic America
    Regular price
    $20.00
    Sale price
    $20.00
    Unit price
    per 
  • Made In America
    Made In America
    Regular price
    $20.00
    Sale price
    $20.00
    Unit price
    per 
  • Memory Lane
    Memory Lane
    Regular price
    $22.00
    Sale price
    $22.00
    Unit price
    per 
  • Music
    Music
    Regular price
    $20.00
    Sale price
    $20.00
    Unit price
    per 
  • Nantucket Puzzle
    Nantucket Puzzle
    Regular price
    $20.00
    Sale price
    $20.00
    Unit price
    per 
  • Pop Culture
    Pop Culture
    Regular price
    Sold out
    Sale price
    $20.00
    Unit price
    per 
  • Soda Pop
    Soda Pop
    Regular price
    $20.00
    Sale price
    $20.00
    Unit price
    per 
  • Summer House
    Summer House
    Regular price
    $20.00
    Sale price
    $20.00
    Unit price
    per 
  • Surfin Woodie
    Surfin Woodie
    Regular price
    $20.00
    Sale price
    $20.00
    Unit price
    per 
  • The 1990s
    The 1990s
    Regular price
    $20.00
    Sale price
    $20.00
    Unit price
    per 
  • The 70s
    The 70s
    Regular price
    $20.00
    Sale price
    $20.00
    Unit price
    per 
  • The Sixities
    The Sixities
    Regular price
    $20.00
    Sale price
    $20.00
    Unit price
    per 
  • Tis The Season
    Tis The Season
    Regular price
    Sold out
    Sale price
    $22.00
    Unit price
    per 
  • Village Christmas Tree
    Village Christmas Tree
    Regular price
    Sold out
    Sale price
    $20.00
    Unit price
    per 
  • World of Cats
    World of Cats
    Regular price
    $20.00
    Sale price
    $20.00
    Unit price
    per